Grafika 3 dni17, 18 i 24 kwietnia 2018 r. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbędzie się 3-dniowe szkolenie pt.: "Wycena Innowacyjnych Projektów oraz Pozyskiwanie Finansowania na ich Rozwój". Szkolenie realizowane jest w ramach Akademii Komercjalizacji®, kompleksowego cyklu szkoleniowo-warsztatowego z obszaru komercjalizacji zaawansowanych technologii. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 12 kwietnia 2018 r. Osoby, które zgłoszą się do 30 marca obowiązuje cena promocyjna.

Szkolenie przeznaczone jest  dla osób odpowiadających za generowanie i/lub wdrażanie innowacji technologicznych: właścicieli, kadry kierowniczej, menedżerów, specjalistów CTT, pomysłodawców. Trenerami prowadzącymi szkolenie będą ekseprci i praktycy z doświadczeniem w obszrze własności intelektualnej, inwestycji oraz pozyskiwania finansowania na rozwój innowacyjnych projektów:

Łukasz Czernicki - IP Counsel w Crido Taxand. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie i konsultingu z zakresu praw własności intelektualnej (IPR). Jako rzecznik patentowy był także zaangażowany w identyfikację, kreowanie i uzyskiwanie praw wyłącznych w Europejskim Urzędzie Patentowym, UP RP, OHIM, WIPO i BOIP.

Dagmara Strzębicka - Menedżer inwestycyjny EdTech Hub Ventures. Od lat współpracuje jako doradca i trener z twórcami nowych projektów biznesowych. Jako trenerka i mentorka w programach akceleracyjnych i konkursach startupowych pomaga lepiej zrozumieć mechanizmy biznesowe, przemyśleć model i zweryfikować szanse powodzenia projektu.

Anna Lewandowska - Specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji z Programów Operacyjnych Krajowych, Regionalnych, z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie finansów publicznych, prawa ochrony środowiska, prawa administracyjnego oraz funduszy unijnych.

Dorota Bienias - Posiada  ponad 16-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy i  przygotowywaniu, realizacji, monitoringu, ewaluacji projektów finansowanych ze środków UE, w tym dużych projektów infrastrukturalnych, miękkich, promocyjnych oraz badawczych.

Szczegółowy program szkolenia oraz dodatkowe informacje dostępne są do pobrania w formacie pdf tutaj.

Istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na udział w szkoleniu w związku z jego rejestracją w Bazie Usług Rozwojowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zachęcamy do przesyłania wypełnionych formularzy zgłoszeniowych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 606 245 499.

Znak DOBRY POMYSL pion RGBPolski Fundusz Rozwoju, Fundacja Centrum Innowacji FIRE, Fundacja Zaawansowanych Technologii oraz INVESTIN sp. z o.o., wchodzące w skład Konsorcjum realizującego Pilotaż Programu Dobry Pomysł, poszukują kandydatów na ekspertów branżowych z zakresu Krajowych Inteligentnych Specjalizacji do oceny zgłoszonych pomysłów.

Program Dobry Pomysł przeznaczony jest dla osób, które są twórcami wynalazków o potencjale rynkowym lub mają ciekawe pomysły biznesowe na wykorzystanie nowatorskich rozwiązań, ale potrzebują profesjonalnego wsparcia w ich dalszym rozwoju. Nabór ekspertów oceniających zgłoszone pomysły prowadzony jest w trybie ciągłym.

Wybrani eksperci będą świadczyli usługi w zakresie: 

1.    Oceny merytorycznej pomysłów zgłaszanych przez indywidualnych innowatorów w ramach Programu Dobry Pomysł

2.    Przygotowania pisemnego uzasadnienia przeprowadzonej oceny

3.    Rozpatrzenia ewentualnych odwołań od wyników oceny merytoryczne

Szczegółowe informacje dotyczące wymagań dla kandydatów na ekspertów oraz procedury naboru znajdują się w Zasadach naboru kandydatów na ekspertów branżowych w ramach Programu Dobry Pomysł.

Dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem maila „Nabór kandydatów na ekspertów”.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu poprzez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki do pobrania:
1.    Zasady naboru kandydatów na ekspertów branżowych w ramach Pilotażu Programu Dobry Pomysł.
2.    Wniosek o wpis do wykazu kandydatów na ekspertów branżowych(…)

PFR 1711 05 INFOGRAFIKA 6 small

Grafika wwi 260226 lutego 2018 r. w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie odbędzie się kolejne szkolenie pt.: "Wycena Własności Intelektualnej/Projektów B+R/Nowych Technologii". Szkolenie realizowane jest w ramach Akademii Komercjalizacji®, kompleksowego cyklu szkoleniowo-warsztatowego z obszaru komercjalizacji zaawansowanych technologii. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 19 lutego 2018 r. Osoby, które zgłoszą się do 16 lutego obowiązuje cena promocyjna.

Szkolenie przeznaczone jest  dla osób odpowiadających za generowanie i/lub wdrażanie innowacji technologicznych: właścicieli, kadry kierowniczej, menedżerów, specjalistów CTT, pomysłodawców. Trenerem prowadzącym szkolenie będzie prof. nadzw. dr hab. Dariusz Trzmielak, Dyrektor Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Łódzkiego, który posiada kilkunastoletnie doświadczenie w komercjalizacji zaawansowanych technologicznie projektów. Samodzielny pracownik naukowy w Zakładzie Badań Marketingowych UŁ,  Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Organizatorów i Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP), Członek Rady Fundacji Centrum Innowacji-Akcelerator Technologii UŁ oraz Członek Rady Nadzorczej, firmy biotechnologicznej GeneaMed Sp. z o.o.

Szczegółowy program szkolenia oraz dodatkowe informacje dostępne są do pobrania w formacie pdf tutaj.

Istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na udział w szkoleniu w związku z jego rejestracją w Bazie Usług Rozwojowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zachęcamy do przesyłania wypełnionych formularzy zgłoszeniowych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 606 245 499.

Znak DOBRY POMYSL pion RGBJuż ponad 9 pomysłów zostało zakwalifikowanych przez ekspertów do otrzymania merytorycznego wsparcia w programie Dobry Pomysł. Otrzymają one pomoc w stworzeniu zaawansowanego modelu biznesowego oraz inne przydatne doradztwo. 

Dobry Pomysł to program skierowany do osób fizycznych, które mają pomysł na nowe rozwiązanie i potrzebują pomocy w weryfikacji jego rynkowej przydatności, a także wsparcia w stworzeniu modelu biznesowego, założenia działalności gospodarczej czy przedstawienia projektu potencjalnym inwestorom. Celem programu jest wsparcie osób na najwcześniejszym etapie łańcucha rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć, czyli etapie posiadania wyłącznie pomysłu.

W edycji pilotażowej zgłoszonych zostało już ponad 350 pomysłów w ramach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Każdy z pomysłów jest weryfikowany pod kątem kryteriów formalnych, m.in. nieprowadzenia działalności gospodarczej. Potem następuje pierwszy etap weryfikacji merytorycznej, której dokonują wyselekcjonowani, niezależni eksperci branżowi i analitycy biznesowi. Pomysły, które pozytywnie przejdą ten etap, sprawdzane są jeszcze przez specjalistów od prawa do własności intelektualnej, a potem przedstawiane są przez pomysłodawców podczas bezpośrednich spotkań z komisjami oceniającymi. 35 najlepszych pomysłów dostanie w najbliższych miesiącach wsparcie zagwarantowane jako nagroda w programie. 

Projekt jest realizowany z inspiracji Ministerstwa Rozwoju przez Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z konsorcjantami: Fundacją FIRE, Fundacją Zaawansowanych Technologii i firmą Investin. Aktualnie duża część wyselekcjonowanych projektów jest w zaawansowanej fazie oceny, polegającej na bezpośrednich spotkaniach Pomysłodawców z Komisjami eksperckimi. Bezpośrednie spotkania są idealną okazją do szczegółowego przedstawienia swojej koncepcji przez Pomysłodawców, uwzględniając uwagi ekspertów z pierwszego etapu oceny. Dla komisji złożonej z eksperta branżowego, analityka biznesowego jest to możliwość poznania Pomysłodawcy, jego kompetencji i zaangażowania oraz zadania mu dodatkowych pytań dotyczących jego projektu. 

Komisje panelowe mogą wybrać jeszcze 26 pomysłów, które otrzymają wsparcie merytoryczne zależne od potrzeb danego projektu. Dotychczasowi zwycięzcy zgłosili swoje pomysły w ramach bardzo różnorodnych tematyk, od Inteligentnych sieci i technologii geoinformacyjnych po Rozwiązania transportowe przyjazne środowisku.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie dobrypomysl.pfr.pl

 

 monitor cr logo 01 na strone wwwZ dumą informujemy, że wniosek o grant w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 działanie 1.1 /poddziałanie 1.1.1, konkurs „Seal of Excellence”, złożony przez spółkę Monitor CR, uzyskał pozytywną ocenę NCBiR i został wybrany do dofinansowania.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jako Instytucja Pośrednicząca dla Priorytetu I PO IR 2014-2020 zakończyło ocenę merytoryczną projektów złożonych w IV etapie konkursu nr 4/1.1.1/2017 od 29 września do 31 października 2017 r. Działanie 1.1. „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.1.1. „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”. Wśród grantobiorców znalazła się spółka portfelowa Grupy INVESTIN – Monitor CR.

Całkowita wartość projektu netto to 4 037 451,68 PLN, a kwota przyznanego dofinansowania to 2 848 450,85 PLN.

Celem projektu jest komercjalizacja MCR Tools – innowacyjnego oprogramowania służącego do zdalnego monitoringu danych medycznych w badaniach klinicznych i skalowanie rozwiązań do krajów UE. Monitor CR zamierza wykorzystać lukę technologiczną na rynku i zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania IT, które umożliwią ograniczenie kosztów i czasu poświęconego na monitoring badań klinicznych. Realizacja projektu jest przewidziana na 2 lata.

Dodatkowe informacje o spółce Monitor CR: http://monitorcr.pl//

 

Skorzystaj z doradztwa

Chcesz otrzymać profesjonalne wsparcie w ramach procesu komercjalizacji technologii?

Wyślij zapytanie

Zapisz się na warsztaty

Chcesz zdobyć nowe kompetencje w obszarze komercjalizacji technologii?

Zapisz się

Zgłoś projekt

Chcesz otrzymać wsparcie merytoryczne oraz kapitałowe?

Zgłoś projekt

Dołącz do nas

Szukasz nowych wyzwań zawodowych w obszarze zaawansowanych technologii?

Zobacz oferty pracy