indeksW dniu 9 marca 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła nabór wniosków w ramach poddziałania 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" PROW 2014-2020. Nabór wniosków przeprowadzony zostanie w terminie od 10 kwietnia do 9 maja 2017 r.

Grupa INVESTIN służy kompleksowym wsparciem w przygotowaniu wniosku i pozyskaniu dofinansowania.

Dla kogo?

  • osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, jeżeli:

a) wykonują działalność gospodarczą w zakresie przetwarzania i wprowadzania do obrotu produktów rolnych w wybranych sektorach
b) działają jako przedsiębiorcy prowadzący mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo;

lub

  • rolników będących osobami fizycznymi, domowników lub małżonków, jeżeli:

a) podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;
b) rozpoczynają wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych.

Jakie inwestycje mogą zostać dofinansowane?

W ramach projektów inwestycyjnych, trwających od 24 do 60 miesięcy, mogą zostać dofinansowane m.in.: budynki, leasing, licencje, maszyny, maszyny rolnicze, oprogramowanie, roboty i materiały budowlane, środki trwałe, urządzenia, wartości niematerialne i prawne.

Na jakie wsparcie można liczyć?

Pomoc jest udzielana w formie zwrotu części poniesionych kosztów. Refundacji podlegają koszty inwestycji poniesione przez Beneficjenta, w wysokości do 50 proc. kosztów kwalifikowanych.
Pomoc przyznaje się i wypłaca do wysokości:

  • 300 tys. zł, w przypadku rolnika, domownika lub małżonka rolnika, rozpoczynającego działalność objętą wsparciem;
  • 3 mln zł, w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych;
  • 15 mln zł, w przypadku przedsiębiorstwa będącego związkiem grup producentów rolnych lub zrzeszeniem organizacji producentów w rozumieniu przepisów ustawy o grupach producentów rolnych i ich związkach.

Minimalna wysokość pomocy, którą można przyznać na realizację jednej operacji wynosi 10 tys. zł dla rolników oraz 100 tys. zł dla pozostałych podmiotów.

Jak wypełnić wniosek?

Kompletny wniosek powinien zawierać szczegółowy biznesplan uwzględniający wszystkie zaplanowane w ramach projektu działania i koszty. Grupa INVESTIN, jako podmiot posiadający wieloletnią praktykę w przygotowywaniu biznesplanów, służy wsparciem i pomocą zarówno w sporządzeniu wybranych elementów dokumentacji, jak i całego wniosku o dofinansowanie. Nasze doświadczenie obejmuje między innymi wykonanie ponad 100 biznesplanów, które zyskały uznanie naszych klientów oraz zagwarantowały im uzyskanie dotacji. Wyróżnia nas profesjonalizm i elastyczne podejście do współpracy, które umożliwią sprawne i skutecznie pozyskanie dofinansowania na inwestycje. Przykładowe referencje w tym obszarze znajdują się poniżej:

Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Skorzystaj z doradztwa

Chcesz otrzymać profesjonalne wsparcie w ramach procesu komercjalizacji technologii?

Wyślij zapytanie

Zapisz się na szkolenie

Chcesz zdobyć nowe kompetencje w obszarze komercjalizacji technologii?

Zapisz się

Zgłoś projekt

Chcesz otrzymać wsparcie merytoryczne oraz kapitałowe?

Zgłoś projekt

Dołącz do nas

Szukasz nowych wyzwań zawodowych w obszarze zaawansowanych technologii?

Zobacz oferty pracy