Znak DOBRY POMYSL pion RGBJuż ponad 9 pomysłów zostało zakwalifikowanych przez ekspertów do otrzymania merytorycznego wsparcia w programie Dobry Pomysł. Otrzymają one pomoc w stworzeniu zaawansowanego modelu biznesowego oraz inne przydatne doradztwo. 

Dobry Pomysł to program skierowany do osób fizycznych, które mają pomysł na nowe rozwiązanie i potrzebują pomocy w weryfikacji jego rynkowej przydatności, a także wsparcia w stworzeniu modelu biznesowego, założenia działalności gospodarczej czy przedstawienia projektu potencjalnym inwestorom. Celem programu jest wsparcie osób na najwcześniejszym etapie łańcucha rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć, czyli etapie posiadania wyłącznie pomysłu.

W edycji pilotażowej zgłoszonych zostało już ponad 350 pomysłów w ramach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Każdy z pomysłów jest weryfikowany pod kątem kryteriów formalnych, m.in. nieprowadzenia działalności gospodarczej. Potem następuje pierwszy etap weryfikacji merytorycznej, której dokonują wyselekcjonowani, niezależni eksperci branżowi i analitycy biznesowi. Pomysły, które pozytywnie przejdą ten etap, sprawdzane są jeszcze przez specjalistów od prawa do własności intelektualnej, a potem przedstawiane są przez pomysłodawców podczas bezpośrednich spotkań z komisjami oceniającymi. 35 najlepszych pomysłów dostanie w najbliższych miesiącach wsparcie zagwarantowane jako nagroda w programie. 

Projekt jest realizowany z inspiracji Ministerstwa Rozwoju przez Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z konsorcjantami: Fundacją FIRE, Fundacją Zaawansowanych Technologii i firmą Investin. Aktualnie duża część wyselekcjonowanych projektów jest w zaawansowanej fazie oceny, polegającej na bezpośrednich spotkaniach Pomysłodawców z Komisjami eksperckimi. Bezpośrednie spotkania są idealną okazją do szczegółowego przedstawienia swojej koncepcji przez Pomysłodawców, uwzględniając uwagi ekspertów z pierwszego etapu oceny. Dla komisji złożonej z eksperta branżowego, analityka biznesowego jest to możliwość poznania Pomysłodawcy, jego kompetencji i zaangażowania oraz zadania mu dodatkowych pytań dotyczących jego projektu. 

Komisje panelowe mogą wybrać jeszcze 26 pomysłów, które otrzymają wsparcie merytoryczne zależne od potrzeb danego projektu. Dotychczasowi zwycięzcy zgłosili swoje pomysły w ramach bardzo różnorodnych tematyk, od Inteligentnych sieci i technologii geoinformacyjnych po Rozwiązania transportowe przyjazne środowisku.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie dobrypomysl.pfr.pl

 

 

Skorzystaj z doradztwa

Chcesz otrzymać profesjonalne wsparcie w ramach procesu komercjalizacji technologii?

Wyślij zapytanie

Zapisz się na szkolenie

Chcesz zdobyć nowe kompetencje w obszarze komercjalizacji technologii?

Zapisz się

Zgłoś projekt

Chcesz otrzymać wsparcie merytoryczne oraz kapitałowe?

Zgłoś projekt

Dołącz do nas

Szukasz nowych wyzwań zawodowych w obszarze zaawansowanych technologii?

Zobacz oferty pracy