Znak DOBRY POMYSL pion RGBProgram Dobry Pomysł ruszył 18 października br. i już organizatorzy mogą pochwalić się wynikiem ponad 200 projektów, które wpłynęły od zainteresowanych osób. Nadal trwa nabór kolejnych pomysłów i jednocześnie uruchomiony został etap pierwszej oceny ekspertów. 

Dobry Pomysł to program organizowany przez Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z Investin, Fundacją FIRE oraz Fundacją Zaawansowanych Technologii. Inicjatywa umożliwia uczestnikom weryfikację rynkowej przydatności ich pomysłów przez ekspertów branżowych i analityków biznesowych. W pilotażowej wersji programu zgłoszonych może być do 350 pomysłów, z których – po dwóch etapach oceny – wyłonionych zostanie 35 najlepszych. Wybrane projekty otrzymają wsparcie w rozwoju, stworzeniu analiz i planu biznesowego, a także doradztwo w kontekście założenia firmy czy też pozyskania finansowania.

Dotychczasowe statystyki programu pokazują, że najwięcej pomysłów zgłaszanych jest w ramach dwóch Krajowych Inteligentnych Specjalizacji: Wysokosprawne, niskoemisyjne i zintegrowane układy wytwarzania, magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii oraz Inteligentne technologie kreacyjne. Większość pomysłodawców znajduje się w grupach wiekowych: 26-35 oraz 36-45 lat i pochodzą oni przede wszystkim z województw mazowieckiego i dolnośląskiego.

Wszystkie 350 pomysłów przejdzie weryfikację formalną (która zawiera np. sprawdzenie, czy dany pomysłodawca nie prowadzi działalności gospodarczej), I etap weryfikacji merytorycznej przez eksperta branżowego i analityka biznesowego, a także weryfikację praw do własności intelektualnej. Dalej wybrane 120 zgłoszeń zostanie poddanych kolejnej, rozszerzonej weryfikacji merytorycznej, która obejmuje bezpośrednie spotkanie z komisją oceniającą. Na podstawie przyznanych punktów zostanie wyłonionych 35 najlepszych pomysłów.

Zgłoś się do Dobrego Pomysłu lub dowiedz się więcej o programie na dedykowanej stronie internetowej: dobrypomysl.pfr.pl.

 

 

Skorzystaj z doradztwa

Chcesz otrzymać profesjonalne wsparcie w ramach procesu komercjalizacji technologii?

Wyślij zapytanie

Zapisz się na szkolenie

Chcesz zdobyć nowe kompetencje w obszarze komercjalizacji technologii?

Zapisz się

Zgłoś projekt

Chcesz otrzymać wsparcie merytoryczne oraz kapitałowe?

Zgłoś projekt

Dołącz do nas

Szukasz nowych wyzwań zawodowych w obszarze zaawansowanych technologii?

Zobacz oferty pracy