exKongres E(x)plory Innowacje jest wydarzeniem łączącym świat biznesu ze światem nauki. Co roku skupia szerokie grono startupowców, inwestorów i wszystkich zainteresowanych tematem akceleracji. W tym roku gościem specjalnym wydarzenia będzie 20-letni innowator - Mateusz Mach, twórca pierwszego na świecie komunikatora dla osób głuchych - Five App. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Kongres E(x)plory Innowacje jest częścią Gdynia E(x)plory Week, finałowego wydarzenia Programu E(x)plory, które od 6 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu jest "Jak akcelerować innowacje? Doświadczenia polskie i nie tylko". Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali autorzy innowacji, startupowcy, studenci, doktoranci, naukowcy, ale również biznesmeni i inwestorzy, którzy postarają się odpowiedzieć na pytania: Czy Polska oferuje szerokie wsparcie? Czy też zmuszeni są go szukać poza granicami? Ilu z nich wyjeżdża, a ilu zdecydowało się zostać? Uczestnicy Kongresu porozmawiają o akceleracji w kontekście międzynarodowym. Wydarzenie skierowane jest do instytucji oraz osób prywatnych, dla których poziom współczesnej innowacyjności oraz oferowane metody wsparcia są ciekawym tematem dyskusji.

"Zaproszeni goście podzielą się z swoimi doświadczeniami akceleracyjnymi. Porównamy metody wspierania indywidualnych innowatorów i ich efekty." - mówi Zuzanna Ziajko, koordynatorka Kongresu. "Przedstawimy najciekawsze przykłady zakończonej sukcesem akceleracji. Spektakularne wdrożenia, innowacyjne projekty i stojących za nimi ludzi - twórczych i konsekwentnych innowatorów." - dodaje.

Gościem specjalnym VI Kongresu E(x)plory będzie Mateusz Mach, finalista rankingu Forbes 30 Under 30. Założyciel i CEO pierwszego na świecie komunikatora dla osób głuchych - Five App. Inwestor oraz COO projektu zdecentralizowanej platformy muzycznej OPUS opartej na kryptowalucie Ethereum oraz Blockchain.   

Kongres potrwa będzie dwa dni (18 i 19 października). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 

Skorzystaj z doradztwa

Chcesz otrzymać profesjonalne wsparcie w ramach procesu komercjalizacji technologii?

Wyślij zapytanie

Zapisz się na szkolenie

Chcesz zdobyć nowe kompetencje w obszarze komercjalizacji technologii?

Zapisz się

Zgłoś projekt

Chcesz otrzymać wsparcie merytoryczne oraz kapitałowe?

Zgłoś projekt

Dołącz do nas

Szukasz nowych wyzwań zawodowych w obszarze zaawansowanych technologii?

Zobacz oferty pracy